EMS Fitness Antalya | Antfit Spor Merkezi

EMS Fitness Antalya | Antfit Spor Merkezi

EMS Fitness Antalya | Antfit Spor Merkezi

EMS Fitness Antalya | Antfit Spor Merkezi

🔹EMS ile 20 dakikada fit olmaya ne dersin? EMS antrenmanları sayesinde hiç ağırlık kaldırmadan, eklemlere ekstra yük bindirmeden kısa sürede yoğun bir çalışma elde edilebilir.❌🏋️‍♀️❌🔶 “ÜCRETSİZ EMS Deneme Dersi” ve birçok avantajlı fırsattan yararlanmak isterseniz , ANTFİT Spor Merkezine bekliyoruz.

☎Detaylar için İletişime geçebilirsiniz “ 0533 717 7479 “

🔶🔷ANTFİT SPOR MERKEZİ ANTALYA

 

Düzenli olarak spor yapmak her zaman için yeterli olmamaktadır. Spor öncesinde, spor sırasında ve spor sonrasında yapılan yanlışlar harcanan tüm enejinin boşa gitmesine neden olabiliyor. Bu nedenle spor yapmadan önce doğru bir beslenme düzeni oluşturmalı ve mutlaka ısınma hareketlerini yapmalısınız.

EMS ile İlgili Merak Edilen Her Şey

Fitness ve benzeri sporlarla ilgilenenler, kaslarını kısa sürede etkili olarak çalıştırmanın yollarını ararlar. Bunun için farklı teknik ve yöntemleri kullanırlar. İşte bu yöntemlerden bir tanesi de Antalya EMS olup, son derece etkili sonuçlar verir. Yakın zamanda geliştirilen bu yöntem ile sporcular, hedeflerine çok daha erken ulaşabilirler. Ancak EMS (Electric Muscle Stimulation) hakkındaki bilgilere herkes sahip değildir. Kısacası bu yöntemi bilen kişi sayısı azdır. Peki, Antalya EMS nedir, nasıl yapılır, detayları nelerdir?

EMS Nedir?

EMS; elektrikli kas uyarılması olarak ifade edilebilir. Antalya EMS nedir şeklindeki soruya verilecek bir diğer cevap ise; düşük elektriksel akımların kullanılması suretiyle gerçekleştirilen antrenmanlardır. Burada bahsedilen tanımlar incelendiğinde, EMS ile kaslara düşük akımlar verilmesinin söz konusu olduğu anlaşılır. Bu akımların kaslar üzerindeki olumlu etkisinden yararlanılarak antrenmanlar veya egzersizler yapılır. Böylece çok daha etkili sonuçlar alınır.

Kasların çalışması ya da uyarılması için vücudumuz tarafından kaslarımıza akımlar gönderilir. İşte Antalya EMS spor yönteminin geliştirilmesinin temelinde bu mantık yatar. Doğal etki olan akımlardan yola çıkan bir yöntem olup, etkili ve yoğun antrenman yapılmasını sağlar.

Antalya EMS yöntemine ilişkin genel detaylar yukarıda yer almaktadır. Bu yöntemin geliştirilme hikayesi de oldukça ilginçtir. 1790’da yapılan bir deneyde, motor sinirlerin bir süre uyarılmasının kasların kasılmasına neden olduğu fark edilmiştir. Daha sonra bu yöntem ile ilerleyen yıllarda fizik tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. EMS, uzun bir süre sadece fizik tedavi alanında kullanılmıştır. 1960’lı yıllara gelindiğinde ise ilk olarak Rus atletler tarafından bu yöntem, antrenman yöntemi olarak kullanılmaya başlanmıştır. O tarihte sadece atletizm antrenmanlarında kullanılan EMS, günümüzde çok daha farklı alanlarda kullanılmaya başlanmıştır. Antrenman ve egzersizlerin en önemli parçalarından birisi konumuna gelmiştir.

EMS Nasıl Etki Eder?

Vücudumuzda bulunan kasların kontrolü, beyin tarafından sağlanır. Beynimiz tarafından gönderilen sinyaller (elektrik akımları) ile ilgili kasların kasılması sağlanmış olur. Antalya EMS fitness da tam olarak bu şekilde çalışır. Ancak ilgili kaslara gönderilen elektrik akımı, bu defa beyinden gelmez. Onun yerine, dışarıdan gönderilir.

Gelen elektriksel akımın miktarı ne kadar fazla olursa, kasılma miktarı da o kadar fazla olacaktır. Ancak belirli bir eşiğin geçilmesi, yarardan çok zarara neden olabilir. Bundan dolayı EMS spor Antalya yapılırken, düşük şiddetli akımlar kullanılır. Bunlar, beyinden gelen sinyallerden nispeten biraz daha fazladır. Böylece kaslarda herhangi bir zarar meydana gelmeden, daha fazla kasılmaları sağlanır.

Antalya EMS antrenmanı yapılırken gönderilen akımın fazla olması, çalıştırılması zor olan kasların dahi kasılmasına neden olur. Derin kasların da etkili bir şekilde kasılması ve çalıştırılması, istenilen sonucun elde edilmesi noktasında son derece önemlidir.

Kaslara gönderilen düşük şiddetli elektrik akımı, kasların yoğun bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu esnada sporcuların herhangi bir ağırlık kaldırması ya da benzer bir işlem yapması gerekmez. Üstelik normal egzersizlerle kıyaslandığında, kısa bir süre içinde kasların daha yoğun bir şekilde çalışmasının söz konusu olduğu söylenebilir.

EMS Antrenmanı Nasıl Yapılır?

Antalya EMS antrenmanı, sıradan antrenmanlardan çok daha farklı yapılır. Öncelikle bu egzersizlerin mutlak surette bir eğitmen kontrolünde yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Aksi durumda farklı sorunların yaşanılması kaçınılmaz olacaktır. Bir diğer önemli nokta ise EMS için özel bir kıyafetin giyilmesi gerektiğidir. Bilindiği gibi bu yöntemde, kaslara düşük frekanslı elektrik akımlarının gönderilmesi söz konusudur. İşte bu akımlar, özel olarak geliştirilen kıyafetler üzerinden kaslara gönderilir.

EMS için geliştirilen özel kıyafet giyildikten sonra eğitmen kontrolünde kaslara elektrik gönderilmeye başlanır. Bu düşük frekanslı olan elektriksel akım, en derindeki kasların dahi kasılmasını sağlar. Böylece çok kısa bir süre içinde kasların çalıştırılması gerçekleştirilmiş olunur.

EMS ile genellikle 10 ana kas grubunun aynı anda çalıştırılması sağlanır. Bu işlem esnasında en derinde yer alan kas fibrilleri de çalışır. Her seans 25 dakika sürer ve iki günde bir seans yapılır. Uzmanlar, 25 dakika Antalya EMS fitness yapmanın dışarıdaki 3-4 saatlik egzersizle aynı işleve sahip olduğunu ifade eder. Buradan dahi EMS ile yapılan egzersizin en kadar etkili olduğu net bir şekilde anlaşılabilir.

EMS Faydaları Nelerdir?

Antalya EMS spor, sporcuların beklentilerini en üst seviyede karşılayan bir yöntem olarak dikkat çeker. Bu yöntemin kendi içinde birçok avantajı vardır. Bunların başında ise kas ve tendonların zorlanmadan çalıştırılması vardır. Bahsedilen husus sayesinde sakatlanmaların önüne geçildiği gibi farklı avantajlar da sağlanır. Yukarıda da ifade edildiği gibi 25 dakikalık seanslar halinde yapılan EMS ile kilo verme, kas hacmini arttırma, vücudu şekillendirme ve benzer işlemleri gerçekleştirmek mümkündür. EMS ile sağlanan diğer faydalar şu şekilde sıralanabilir:

Zaman Tasarrufu

Klasik antrenman yöntemleri ve aletleri ile gerçekleştirilen egzersizlerde, kasların ayrı ayrı çalıştırılması gerekir. Bütün kasların aynı anda çalışmasını sağlayan bir hareket ya da alet yoktur. Bundan dolayı bahsedilen bütün kasların çalışması için gerekli olan süre son derece fazladır. Ancak EMS ile yapılan egzersizler sadece 25 dakika sürer ve neredeyse bütün kaslar çalışır. Bu durum, ciddi bir zaman tasarrufu anlamına gelir.

Hedeflere Daha Erken Ulaşma

Vücudun şekillendirilmesi veya kas hacminin arttırılması için uzun egzersizler yapılması gerektiğini herkes bilir. Bu durum, birçok kişinin vücudunu şekillendirememesine dahi neden olabilir. Antalya EMS spor ile bu durum tamamen tersine dönmüş durumdadır. Artık vücudun şekillendirilmesi için gerekli olan süre çok daha azdır. Bu özel yöntemle kasların tamamının çalışması, ciddi bir avantaj yaratır.

Bütün Vücudu Çalıştırma

Kısa süre içinde somut başarılar elde edilmesinin temelinde, bütün vücudun çalışması vardır. Geleneksel yöntemlerde bütün vücudun aynı anda çalıştırılması gibi bir durum mümkün değildir. Örneğin, karın bölgesindeki kasların çalıştırılması için belirli egzersizler yapılır ve belirli aletlerle çalışılır. Bu egzersizler yapılırken, kol bölgesindeki ya da bacak bölgesindeki kasların çalışması söz konusu dahi değildir. Ancak EMS giysisi ile yapılan egzersizlerde, kasların yaklaşık %90’lık bölümünün çalışması mümkün hale gelir. Üstelik bu esnada en derinde bulunan ve çalıştırılması zor olan kaslar dahi çalıştırılabilir. Ayrıca klasik yöntemlere göre %50 daha yoğun bir çalışma durumundan bahsedilebilir.

Uzun Süreli Fitness Yapma

İnsanları daha çekici, daha dengeli ve daha sağlıklı yapan bütün antrenmanlar, fitness olarak kabul edilebilir. Bu işlem için çok sayıda yöntem ve teknik vardır. İnsanların yaşam kalitesini arttırıcı bir işlem olmasına bağlı olarak hem gençler, hem de yaşlılar tarafından fitness yapılır. Fiziksel durumun iyileştirilmesi ve korunması, performansın artması, obezite gibi rahatsızlıkların önlenmesi gibi faydalar, insanların psikolojik sağlıklarına da olumlu olarak etki eder.

Fitness ile bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, fiziksel sağlığın korunması ve zihinsel sorunların giderilmesi mümkündür. İşte bu kadar önemli bir işlemin başarılı bir şekilde devam ettirilmesi gerekir. Ancak günümüzde insanlar bir süreden sonra spor salonlarının monotonluğu ve yoruculuğuna yenik düşerler. Motivasyon kaybı yaşarlar ve spor yapmayı bırakırlar. İşte tam bu noktada devreye EMS Antalya girer. Bu özel yöntemin daha kısa sürede sonuç vermesi ve insanları aşırı yormaması, daha uzun süreli fitness için çok önemli bir fırsat olarak kabul edilir.

Eklem Sakatlıklarından Korunma

Klasik egzersiz yöntemlerine bakıldığı zaman bunların neredeyse tamamında sporcuların eklemlerine yük bindirmesi gerektiği görülecektir. Herhangi bir ağırlığı kaldırma veya bir spor aletinde çalışma, bunu gerektirir. Ancak EMS fitness Antalya ile böyle bir durum söz konusu olmaz. Kas, eklem ve tendonlara aşırı yük binmesi durumu yoktur. Böylece sporcuların birçok sakatlığa karşı korunması mümkün hale gelir.

EMS yönteminin eklemlere yük bindirmemesi, eklem tedavilerinde kullanılmasını da mümkün hale getirir. Eklem etrafındaki kasların bu yöntemler çalıştırılarak güçlendirilmesi, eklem tedavilerinin daha kısa sürmesini sağlar.

Vücudun Dengelenmesi

Vücudunuzu şekillendirmek istediğinizde, bütün kaslarınızın çalışmasını istemeyebilirsiniz. Bu noktada sadece bazı kas gruplarının çalışması sizin için daha uygun olacaktır. EMS Antalya ile bahsedilen bu durum mümkündür. Belirli kas gruplarınızı hedefleyebilir ve sadece onların çalışmasını sağlayabilirsiniz. Böylece ilgili bölgedeki kas hacmini arttırabilir ya da o bölgedeki yağların yakılmasını kolaylaştırabilirsiniz.

Kas Yapma

Spor yaparken hemen herkesin temel iki hedefi vardır; kas yapma ve kilo verme. Kas yapmak, kas hacminin arttırılması demektir. Bunun için hedef kasların çalıştırılması ve geliştirilmesi gerekir. EMS ile kas hacminin arttırılması ve kasların güçlendirilmesi, klasik yöntemlere göre çok daha kolaydır. Normal egzersizler, bu yöntem sayesinde 10 kat daha etkili olur.

Normal olarak 10 tekrarlı, 4 setten oluşan bir egzersizin yapılması ile kaslarınız 40 defa kasılır. Bu egzersizin türüne bağlı olarak süresi farklılık gösterebilir. Ancak ortalama 15-20 dakika olduğu söylenebilir. EMS ile yapılan 25 dakikalık egzersizde ise bütün vücudunuzdaki kasların 36.000 defa kasılması söz konusu olacaktır. Aradaki fark dahi, Antalya EMS fitness ile çok daha etkili sonuçlar alınacağını gözler önüne serer.

Kilo Verme

EMS, birçok kasın etkin olarak kasılmasını sağlar. Bu durum, ilgili bölgedeki yağların yakılmasını daha kolay hale getirir. Hatta en derindeki kasların dahi kasılmasını sağlaması, inatçı yağların gitmesini dahi kolaylaştırır. Bundan dolayı ilgili yöntemin kilo vermeye kolaylaştırdığı ve bu alanda olumlu bir etki oluşturduğu söylenebilir.

Burada bahsedilen yararların dışında da çok farklı faydaları olduğunun altının çizilmesi gerekir. Klasik egzersizlerin sağlamış olduğu bütün faydaları ve çok daha fazlasını etkin olarak sağlar.

Kimler EMS Antrenmanı Yapabilir?

Günümüz dünyasında yaşamın son derece hızlı, zamanın ise çok önemli olduğunun altının çizilmesi gerekir. EMS Antalya, haftada sadece iki ya da üç defa yapılan bir işlemdir ve her seans sadece 25 dakika sürer. Klasik egzersizlerin yerine yapılabilecek bir işlem olup, faydaları ise çok daha fazladır. Bütün bu hususlardan dolayı insanların EMS egzersizine olan ilgileri her geçen gün biraz daha artmaktadır. Ancak bu tür antrenmanları herkesin yapamayacağının bilinmesi gerekir. Aşağıdaki özelliklere sahip olanlar, bu tür antrenmanlardan kesinlikle uzak durmalıdır.

 • Verem hastaları
 • Epilepsi hastaları
 • Kanser hastaları
 • Dolaşım bozukluğu olanlar
 • Karın ve bel fıtığı bulunanlar
 • Tip 1 diyabet olanlar
 • Akut virütik hastalar
 • Ağır sinirsel rahatsızlığı bulunanlar
 • Kalp pili olanlar
 • Gebeler
 • Hamilelik şüphesi olanlar

Yukarıdakilerin haricinde kronik rahatsızlığı olan ve özel durumu bulunanların, mutlak doktorlarından onay almaları gerektiği unutulmamalıdır. Sağlıklı kişiler ise rahatlıkla bu yöntemden yararlanabilir.

EMS antrenmanlarının birçok farklı faydası vardır. Ancak bu faydalar, bazı kişiler üzerinde çok daha etkilidir. Bundan dolayı aşağıdaki özelliklere sahip olanların, Antalya EMS fitness yapmaları uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

 • Profesyonel sporcular
 • Boyun, bel ve sırt ağrısı olanlar
 • Duruş bozukluğu bulunanlar
 • Doğum sonrasında vücudunu toparlamak isteyen anneler
 • Selülit sorununa sahip olanlar
 • Vücudunu şekillendirmek isteyenler
 • Kas yapmak isteyenler
 • Metabolizmasını hızlandıracaklar
 • Kilo sorunu olanlar
 • Zaman problemi yaşayan sporcular
 • Vücudunu sıkılaştırmak isteyenler
 • Ameliyat öncesi ya da sonrasında toparlanacaklar

Tekrar vurgulamak gerekirse sağlıklı olan hemen herkes, EMS antrenmanı yapabilir. Ancak bu antrenmanların bir eğitmen/gözetmen kontrolünde yapılması gerektiği asla unutulmamalıdır. Son bir detay ise bu antrenman yönteminin çocuklar için uygun olmamasıdır. Uzmanlar genellikle 17-70 yaş aralığında olanlar için uygun olduğunu ifade eder.

EMS Antrenmanlarının Etkisi

Antalya EMS spor, vücuda birçok fayda sağlar. Bu faydalar, yukarıda detaylı olarak yer almaktadır. Bunların yanında söz konusu antrenmanların vücuda olan etkilerinin de bilinmesi son derece önemlidir. EMS antrenmanı Antalya, vücudun farklı bölümlerini farklı şekilde etkileyebilir. Şimdi bu etkilere ilişkin detayları inceleyelim.

Eklemler

Klasik egzersizlerin temelinde eklemlere yük bindirmek vardır. Hangi hareket yapılırsa yapılsın, hangi aletle çalışılırsa çalışılsın, eklemlere mutlaka bir miktar yük biner. Bu durum zaman içinde eklemlerde farklı sorunların oluşmasına neden olabilir. EMS ise eklemlere herhangi bir yük bindirmez. Burada esas olan ise eklemlere yük bindirmeden kaslara itici baskının uygulanmasıdır. Böylece kaslar etkili bir şekilde çalışırken, eklem sakatlıklarının tamamen önüne geçilmiş olunur.

Ağrılar

Vücudun farklı bölgelerinde kasların güçsüzlüğüne bağlı ağrılar meydana gelebilir. Özellikle omurgaya yakın kasların güçsüzlüğü boyun, bel ve benzer bölgelerde ağrılara sebebiyet verebilir. Altında farklı tıbbi bir sorun olmayan bu tür ağrılar, EMS ile giderilebilir. İlgili bölgedeki kasların zaman içinde güçlenmesi, bahsedilen türden ağrıların tamamen yok olmasını sağlayacaktır.

Selülit

Selülit; bağ dokusunda meydana gelen zayıflamaya bağlı olarak kas ve cilt arasında yağ birikmesidir. Genellikle karın, uyluk ve kalça bölgesinde görülür. Dışarıdan bakıldığında hoş olmayan bir görüntü oluşmasına neden olur. Ancak klasik egzersizlerle selülitleri gidermek çok zordur. Çünkü selülitlerin bulunduğu kasların çalıştırılması, hiç de kolay değildir. Ancak EMS ile en derin kasların bile çalıştırılması, selülitle mücadeleyi kolaylaştırır. Selülitle mücadele için ayrı bir EMS antrenman türü olduğu unutulmamalıdır.

Duruş Bozuklukları

Omurga bölgesindeki kasların güçsüzlüğü ve benzer durumlar, insanların duruşlarında bazı sorunlar meydana gelmesine neden olabilir. Bu türden sorunların azalmasında veya tamamen giderilmesinde Antalya EMS antrenmanı etkili sonuçlar verebilir.

EMS ile Geleneksel Antrenmanlar Arasındaki Farklar

EMS ile geleneksel antrenmanlar arasındaki farklar, genel olarak yukarıda bahsedilmiştir. EMS, çok daha kısa sürede, çok daha etkili sonuçlar alınmasını sağlar. 48 veya 72 saatte bir seans olacak şekilde uygulanır. Bu noktalar, geleneksel yöntemlere fazlasıyla benzer. Ancak seans süresinin sadece 25 dakika olması, en önemli farklılığı olarak dikkat çeker.

EMS egzersizlerine ilişkin en önemli detaylardan birisi, egzersiz sırasında hareketsiz kalınmamasıdır. Bazı kişiler, özel olarak geliştirilen kıyafeti giymenin yeterli olacağını düşünür. Daha açık bir ifade ile otururken kaslarının çalışacağını ve yağların yakılacağına inanırlar. Bu düşünce, bir noktaya kadar doğrudur. Ancak tamamen doğru olmadığının altının çizilmesi gerekiyor. Çünkü Antalya EMS nedir sorusunun cevabında, özel kıyafeti giydikten sonra eğitmenin gösterdiği hareketleri yapmak şeklinde bir ifade vardır. Kısacası bu kıyafete ek olarak, eğitmenizin göstermiş olduğu kıyafetleri yapmanız son derece önemlidir.

EMS ile Diyet İlişkisi

EMS spor Antalya ile diyet arasında ciddi bir ilişki vardır. Öncelikle vücutta bulunan yağlar ve kasların büyüklüğü sadece yapılan hareketlere bağlı değildir. Bunlar aynı zamanda alınan besinlerle de ilgilidir. Bundan dolayı sadece EMS egzersizi yaparak kasların geliştirilmesi veya yağların yakılması düşüncesinin yanlış olduğunun bilinmesi gerekir.

Normal egzersizlerle vücut geliştirmek veya yağ yakmanız gerektiğinde size bir de diyet programı hazırlanır. Bu programı da uygulamanız zorunlu olup, uygulamadığınız takdirde istediğiniz sonucu elde edemeyeceğini vurgulanır. Bahse konu durum EMS için de aynen geçerlidir. Eğer sadece egzersizlere odaklanır ve beslenmenize dikkat etmezseniz, istediğiniz vücut şekline hiçbir zaman kavuşamazsınız.

Bilindiği gibi insanların temel besin kaynaklarını karbonhidratlar, proteinler ve yağlar olarak üç ana sınıfa ayırmak mümkündür. Amaca bağlı olarak bunların tüketiminde bazı değişimlere gidebilirsiniz. Örneğin; kaslarınızı geliştirmek istiyorsanız, yağ alımını çok düşük seviyelere getirmeniz, karbonhidrat alımını azaltmanız, protein alımını ise arttırmanız gerekir. Böylece ihtiyacınız olan enerji karbonhidratlar üzerinden karşılanırken, proteinler ise kas yapımında kullanılır. Benzer şekilde temel hedefiniz yağ yakımı ise karbonhidrat, yağ ve kalori alımını azaltmanız gerekir. Böylece vücut ihtiyacı olan enerjiyi elde etmek için yağları yakacaktır.

Diyet ile Antalya EMS fitness arasında direkt bir ilişki vardır. Bu iki unsurun ayrılmaz bir bütün olduğu kesinlikle unutulmamalıdır. Diyet noktasında eğitmeninizden yardım alabilirsiniz. Böylece çok daha etkili sonuçlara ulaşmanız mümkün olacaktır.

EMS Fitness Profesyonel Olmayanlar İçin Uygun Mu?

EMS Antalya, son derece etkili bir yöntem olarak ifade edilebilir. Düşük frekanslı elektrik akımının kaslara verilmesi, kasların kısa sürede çok defa kasılması… Burada bahsedilen hususlar nedeni ile geleneksel egzersizlerden çok daha etkilidir. Buna bağlı olarak bazı insanlar, ilgili yöntemin sadece profesyonel olanlara uygun olduğunu düşünür. Ancak bu düşüncenin tam olarak doğru olduğunu söylemek son derece zordur.

EMS antrenmanı Antalya, sadece profesyonel eğitmen gözetiminde yapılmalıdır. Yani kontrolün eğitmende olması gerektiği asla unutulmamalıdır. Bu bakımdan ilgili işlemin profesyonel olmayanlarda da kullanılmasının önünde herhangi bir engel bulunmaz. Hatta çok az spor yapanlar veya hiç spor yapmayanlar için dahi son derece uygun bir yöntem olarak ifade edilebilir.

Günlük yaşamın hızından spora zaman ayıramayanlar için son derece uygun bir yöntemdir. Bu yöntem ile uzun zamandır çalıştırılmayan kasların hareketlendirilmesi sağlanabilir. Ve böylece geleneksel yöntemler için kaslar hazır hale getirilebilir.

EMS Antrenmanı Öncesi Beslenme Nasıl Olmalıdır?

EMS spor Antalya, her ne kadar klasik yöntemlerden farklı olsa dahi, yukarıda da ifade edildiği gibi beslenmeyle direkt olarak ilişkilidir. Öncelikle bu noktada beklentilerinizi tam olarak belirlemeniz gerektiğinin altını çizelim. Kaslarınızı geliştirmek için farklı bir beslenme planı uygulamanız gerekirken, yağlarınızı eritmek için daha farklı beslenmeniz gerekir. Ancak genel olarak şu kurallara dikkat etmelisiniz:

 • Antrenmandan 2-3 saat önce yemeyi tamamen bırakın.
 • Antrenmandan önceki son öğününüz karbonhidrat ağırlıklı olsun.
 • Antrenman sırasında vücudunuzu dehidrate etmek için antrenmandan 30-40 dakika önce su için.

Burada bahsedilenlerin genel bir kural olduğunu unutmayın. Diğer aşamalardaki beslenme programı için bir profesyonelden yardım almanız, çok daha doğru bir adım olacaktır. Böylece yağ yakma veya kas geliştirme gibi hedeflerinize çok daha kısa bir süre içinde ulaşmanız söz konusu olabilir.

Haftada Ne Kadar EMS Antrenmanı Yeterlidir?

Bu soruya verilecek aslında net bir cevap yoktur. Çünkü her insanın metabolizması, kilosu, kas oranı ve diğer özellikleri farklıdır. Buna ek olarak insanların yaptıkları egzersiz miktarı ve işlerinde ne kadar hareketli oldukları da bu sorunun cevabını etkiler. Ancak uzmanlar, haftada 25 dakikalık EMS egzersizinin yeterli olacağını ifade etmektedir. Bu süre son derece az gibi gözükebilir. Ancak kaslara verilen düşük şiddetli elektrik akımı sayesinde, 25 dakikalık egzersizin etkisi son derece fazladır.

Eğer farklı bir egzersizin yok ise haftada iki seans Antalya EMS antrenmanı yapabilirsiniz. Bunun için seanslar arasında 48 ya da 72 saat olması gerektiğini asla unutmayın. Ayrıca bu süre çok az diyerek, daha fazla EMS egzersizi yapmayı da denemeyin. Çünkü buradaki 25 dakikalık çalışma, geleneksel yöntemle yapılan 90 dakikalık egzersizin 5 katından daha etkilidir. Buna bağlı olarak daha fazla egzersiz yapmanın vücudunuzu olumsuz etkileme durumu olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

EMS Antrenmanı Zararlı Mıdır?

EMS, uzun zamandır başta fizik tedavi olmak üzere birçok alanda kullanılan bir yöntemdir. Ancak söz konusu yönteme ilişkin bazı insanların kafasında soru işareti vardır. Kasların bu şekilde çalıştırılmasının herhangi bir yan etkisinin ya da zararının olup olmadığı konusu, uzun zamandır gündemdeki yerini korumaktadır.

EMS antrenmanının zararlı olduğuna dair herhangi bir bulgu ya da veri yoktur. Ayrıca bunu destekleyen herhangi bir çalışma olmadığının da bilinmesi gerekir. Ancak bu noktada eğitmen gözetiminde çalışmanın son derece önemli olduğunun altının tekrar çizilmesinde fayda vardır. Çünkü bilinçsiz bir şekilde yapılan her aktivite gibi, EMS de zararlı olabilir. Eğitmen kontrolünde yapılan Antalya EMS spor için tamamen zararsızdır denilebilir.

EMS Antrenmanında Akım Derinliği, Yoğunluğu ve Frekansı Nasıl Belirlenir?

Bilindiği gibi EMS spor Antalya için öncelikle kaslara verilecek akıma ilişkin bazı tespitlerin yapılması gerekir. Bu tespitler yapılırken, hangi kas grubunun ne kadar süre çalıştırılacağının doğru bir şekilde planlanması son derece önemlidir. Antalya EMS, ancak böyle bir planlama ile beklentileri karşılayacaktır.

Akım derinliği, frekansı ve yoğunluğuna ilişkin herhangi bir telaşa kapılmanıza gerek yok. Bu noktada eğitmeniniz, size gerekli olan bilgileri verecektir. Böylece size sadece EMS kıyafetini giymek kalacaktır. Bahsedilen yoğunluk, derinlik ve frekansın kişiye özel olarak belirlendiği unutulmamalıdır. Başka birisine uygulananları kullanmak tehlikeli olabilir.

Günümüzde kullanılan EMS kıyafetleri kablolu ve kablosuz olmak üzere ikiye ayrılır. Bunlara ilişkin ayarlamaların farklı şekillerde yapılması söz konusudur.

EMS Antrenmanının Etkisi Ne Zaman Görülür?

EMS antrenmanı Antalya etkisini ne zaman gösterir sorusunun da net bir cevabı yoktur. Kişiden kişiye göre bu sorunun cevabı farklılık gösterebilir. İnsanların ne kadar spor yaptıkları, diğer egzersizlere ayırdıkları zaman, haftada kaç seans EMS yaptıkları gibi hususların bu noktada belirleyici olduğunun altının çizilmesi gerekir. Ancak ortalama olarak 6-8 seans sonunda vücudunuzdaki değişimi fark etmeye başlarsınız.

EMS spor Antalya etkisini etkileyen en önemli hususlardan birisi de eğitmenlerdir. Eğitmeniniz bu alanda ne kadar fazla tecrübeli ve uzman ise sonuçlar o kadar erken görmeye başlayacağınız söylenebilir. Ayrıca burada esas olanın etkilerin bir an önce görülmesi değil, sağlıklı ve kalıcı bir şekilde ilerlenmesidir. İşte eğitmeninizin etkisini tam olarak bu tür noktalarda göreceksiniz.

EMS Fiyatları Ne Kadar?

EMS Antalya fiyatları, farklı unsurlara göre değişkenlik gösterebilir. Günümüzde söz konusu sisteme ulaşmanın çok zor olmadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Öyle ki, farklı internet sitelerinde dahi EMS kıyafetlerinin satıldığını görebilirsiniz. Ancak bu tür bir girişimde bulunmak ve eğitmen olmadan EMS fitness Antalya yapmak, çok büyük riskleri de beraberinde getirecektir. Bunun yerine spor ve fitness salonlarında, bahsedilen egzersiz imkanlarından yararlanmak çok daha mantıklıdır.

Spor salonlarındaki EMS fiyatları incelendiğinde, bunların çok yüksek olmadığı fark edilecektir. Hemen herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir aralıkta olduğunu söylemek gerekir. Bu noktada kullanılan kıyafetlerin ne kadar modern olduğu, kablolu veya kablosuz olma durumu ve eğitmenin deneyiminin fiyatlar üzerinde son derece etkili olduğu unutulmamalıdır. Bütün bunlardan dolayı net bir rakam telaffuz etmek çok zordur.

EMS Antrenmanı Zayıflatır Mı?

EMS ile ilgili merak edilen hususlardan birisi de, söz konusu egzersizlerin kilo vermeye yarayıp yaramayacağıdır. Düşük frekanslı elektrik akımı ile zorlanmadan kilo vermek, hemen herkesin hayalidir. Bundan dolayı söz konusu soru sık sık dile getirilir. Ancak bu sorunun cevabı da yine kişiden kişiye göre farklılık gösterir.

Kilo verme, vücutta depolanan yağların yakımı olarak ifade edilebilir. Vücut, kullanmadığı besinleri yağa dönüştürür ve bunları depolar. İşte buradaki depolama, fazla kilo olarak karşımıza çıkar. Daha sonraki dönemlerde vücut, yeteri kadar besin alamadığında enerji ihtiyacını bu yağları yakarak karşılar. Buradaki durum ise zayıflama olarak ifade edilebilir. İşte zayıflamanın temelinde, az besin alma ve fazla enerji tüketme vardır.

EMS Antalya ile kaslarınızın kasılmasını ve çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlem sayesinde enerji harcamanız da söz konusu olur. Ancak sadece bu sayede kilo vermeniz söz konusu dahi değildir. EMS egzersizlerine ek olarak beslenmenize de son derece dikkat etmeniz gerekir. Bazı uzmanlar, kilo vermenin yaklaşık %70’inin direkt olarak beslenmeyle ilgili olduğunu, %30’luk bölümün ise egzersizlere bağlı olduğunu ifade eder. Dolayısıyla EMS egzersizlerinin etkisinin de bu kadar olduğu söylenebilir.

EMS Antalya antrenmanı yaparken, aynı zamanda kilo verdirici bir diyete başlarsanız, istediğiniz sonucu kısa sürede elde edebilirsiniz. Bu noktada bir beslenme uzmanından yardım almanız, doğru bir tercih olacaktır.

EMS Uzun Süre Yapılabilir Mi?

Geleneksel egzersizlerden son derece farklı olan EMS, klasik yöntemlerden çok daha etkilidir. Üstelik tendon ve eklemlere yük bindirmez ve sporcularda herhangi bir sakatlık riski oluşturmaz. Bu kadar fazla avantaja sahip olması ve yapılışının kolaylığı, insanların aklında farklı sorular oluşmasına neden olur. Bu sorulardan birisi de EMS Antalya uzun süre yapılabilir mi şeklindeki sorudur.

Bu sorunun cevabı tereddütsüz evettir. Evet, uzun süre EMS egzersizi yapabilirsiniz. Zaten kasların geliştirilmesi ve vücudun şekillendirilmesi, ancak uzun süreli egzersizlerle mümkündür. Eğer yaptığınız egzersizi, bir amaca ulaşmak için yapıyorsanız mutlak surette uzun süreli ve düzenli olması gerektiğini asla unutmayın. Bu kural, EMS için de geçerlidir.

EMS ile Birlikte Farklı Antrenmanlar Yapılabilir Mi?

EMS sırasında eğitmeninizin göstermiş olduğu egzersizleri yapmak zorundasınız. Yani burada tamamen hareketsiz olma ve keyif yapma durumunun söz konusu olmadığının bilinmesi gerekir. Bunun haricinde insanlar, kendi isteklerine bağlı olarak farklı bir antrenman yapıp yapamayacağını merak etmektedir.

EMS ile birlikte bisiklet, yürüme ve aerobik gibi farklı kardiyo çalışmaları yapabilirsiniz. Bu noktada herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Ancak istediğiniz antrenmanı yapmadan önce eğitmeninizden onay almanız gerektiğini asla unutmayın.

Performansınızı arttırmak ve kaslarınızı geliştirmek için daha fazla egzersize ihtiyaç duyduğunuzda, farklı seçenekleriniz olduğunu unutmayın. Örneğin; yine eğitmeninizin onayını alarak EMS antrenmanı Antalya sonrasında bir süre dinlenebilir ve dinlenmenin ardından ağırlık çalışabilirsiniz. Böylece kaslarınızın gelişimini daha da hızlandırmış olacaksınız.

Her Zaman Kişisel Bir Eğitmen Eşliğinde Mi Antrenman Yapılacak?

EMS Antalya, eğitmen eşliğinde yapılması gereken bir egzersiz olarak ifade edilebilir. Elektrik akımına ilişkin detaylar konusunda eğitmeninizden yardım almanız gerekir. Yine istenilen kas grubunun hedeflenmesi, bu sırada yapılacak fiziksel hareketler ve benzer detayların eğitmeninizin kontrolünde olması gerektiğini asla unutmayın. Ancak bunun dışındaki alanlarda, eğitmensiz bir şekilde hareket edebilirsiniz. Zaten eğitmeninizle yaptığınız ilk görüşmede, bu konuya ilişkin detayları size söyleyecektir. Böylece ne zaman serbest hareket edebileceğinizi çok daha net bir şekilde öğrenmiş olacaksınız.

EMS Antrenmanına İlişkin Bilinmesi Gereken Diğer Detaylar

EMS antrenmanı Antalya konusundaki çok geniş bilgiler yukarıda yer almaktadır. Bunların haricinde bilinmesi gereken diğer detaylar ise maddeler halinde şu şekilde sıralanabilir:

EMS ile Kaç Kalori Yakılır?

EMS egzersizi ile bir seansta yaklaşık 500 kalori yakabilirsiniz. Bu rakam, geleneksel antrenmanlarla karşılaştırıldığında son derece yüksektir. Ancak herkesin bu kadar kalori yakamayacağının bilinmesi gerekir. Bu noktada etkili olan çok farklı unsurlar vardır.

EMS Cilt Kırışıklıklarını Giderir Mi?

EMS, ciltte bulunan kırışıklıkları bir noktaya kadar giderme etkisine sahiptir. Düşük ve orta seviyeli kırışıklıkları büyük ölçüde gideren EMS Antalya, yüksek seviyeli kırışıklıkları ise azaltmaktadır.

Hamileyken EMS Antrenmanı Yapılır Mı?

Hamileyken EMS yapmamanız gerektiğini gösteren herhangi bir veri yoktur. Ancak tedbir amaçlı uzak durmanız gerekir. Gönderilen elektrik akımının bebeğinizi ve sizi nasıl etkileyeceği tam olarak bilinmemektedir. Bundan dolayı doğumdan sonra EMS fitness Antalya yapmanız daha doğru olacaktır.

Her Gün EMS Antrenmanı Yapılabilir Mi?

EMS spor Antalya, kasların yoğun bir şekilde kasılmasını sağlar. Bundan dolayı kaslara en az 48-72 saatlik dinlenme süresi verilmesi doğru olacaktır. Dolayısıyla aynı kas grubunu hedefleyen egzersizleri 2-3 günde bir defa yapmanız gerekir. Ancak her gün daha farklı kas gruplarınızı hedeflemek suretiyle ara vermeden EMS egzersizi yapabilirsiniz.

EMS Egzersiz Sırasında Acı Oluşur Mu?

EMS için genellikle düşük frekanslı elektrik akımının verilmesi söz konusudur. Bu seviyedeki bir akımın acı oluşturması mümkün değildir. Ancak bazı sporculara orta frekanslı elektrik akımı verilebilir. En azından bazı profesyonel sporcuların tercihinin bu yönde olduğu söylenebilir. İşte böyle durumlarda bir miktar acı oluşabilir. Bu son derece normaldir.

EMS ile Sırt, Bel ve Boyun Ağrısı Tedavi Edilebilir Mi?

EMS, kaslara bağlı olarak oluşan ağrıların tedavi sürecini hızlandırıcı etkiye sahiptir. Kaslara verilecek elektrik ile o bölgenin rahatlaması ve ağrıların azalması söz konusu olabilir. Hatta ağrıların tamamen gitmesi gibi bir durum dahi görülebilir. Ancak kronikleşen ağrıların tedavilerinde sadece EMS antrenmanı Antalya yeterli olmaz. Bu noktada EMS egzersizine ek olarak daha farklı tedavi yöntemleri de kullanılmalıdır.

EMS Egzersizi Sakatlıklardan Korur Mu?

Evet. Bu korumanın iki farklı yönü vardır. Öncelikle bu egzersizler sayesinde kaslarınızın son derece güçlü hale gelir. Böylece olası sakatlık riskleri en aza indirgenir. Bir diğer yönü ise EMS spor Antalya yapılırken eklemlere yük binmez. Ayrıca ağırlık kaldırılması da gerekmez. Bütün bunlar da eklem sakatlıklarının ve ağrılık kaldırma kazalarının neredeyse tamamen ortadan kalkmasına neden olur.

EMS Eğlenceli Midir?

Evet. EMS ile insanlar, çok daha kısa sürede sonuç alır. Bilindiği gibi klasik yöntemlerle fitness ve egzersiz yapmak, ancak uzun vadede sonuç vericidir. Bu durum da birçok insanın bir süre sonra sporu bırakmasına neden olur. Ancak yeni nesil bir antrenman türü olan EMS ile çok daha kısa sürede sonuç alınması mümkündür. Üstelik bu sonuçlar için sporcuların kendilerine çok fazla yüklenmesine de gerek yoktur. İşte bu durum, EMS fitness Antalya yapmanın eğlenceli hale gelmesine neden olur. İnsanların söz konusu yeni nesil antrenmana olan ilgisinin temelinde de bu husus vardır.

 

☎Detaylar için İletişime geçebilirsiniz “ 0533 717 7479 “

🔶🔷ANTFİT SPOR MERKEZİ ANTALYA

HEMEN ARA 0533 717 74 79